Zakład Wodociągów i Kanalizacji Sp. z o.o. od roku 2013 wdraża radiowy system odczytu wodomierzy na ternie miasta i gminy Grodzisk Maz. System pozwala na odczyt wskazań wodomierzy w przypadku utrudnionego dostępu oraz gwarantuje dużą swobodę w wyborze terminu i zakresu odczytywanych danych, zapewniając jednocześnie poprawność odczytów i znaczną oszczędność czasu. Radiowy system odczytu wodomierzy to nowoczesny sposób zdalnego zbierania danych z wodomierzy. Technologia polega na przesyłaniu informacji o zużyciu wody za pośrednictwem fal radiowych. Dzięki temu pracownicy wodociągów nie będą musieli już wchodzić do mieszkań i domów, aby odczytać stan licznika.. Zdalny odczyt wskazań wodomierza wyposażonego w standardowo skonfigurowaną nakładkę radiową, charakteryzuje się niskim poborem mocy. Gwarantuje to długoletnią, bezobsługową pracę nakładki oraz podnosi znacznie komfort mieszkańców, ponieważ ich obecności w trakcie przeprowadzania odczytów nie jest konieczna. Wystarczy, że podjadą w okolice posesji i zdalnie dokonają poboru danych. Tym samym system ograniczy możliwość wystąpienia pomyłek, skróci czas odczytu. Samo urządzenie do odczytów zdalnych nieznacznie różni się od standardowego wodomierza. Dodatkowym elementem wyposażenia jest nakładka radiowa dająca możliwość poboru danych z odległości. Znajdujący się w nakładce układ sensorów optycznych umożliwia rozpoznawanie kierunku przepływu wody i poprzez uwzględnianie przepływu wstecznego daje całkowitą zgodność odczytu radiowego ze wskazaniem liczydła. Odczyt danych pomiarowych jest odporny na wszelkie zakłócenia zewnętrzne. Oprócz zwykłego przekazywania danych o zużyciu wody system sygnalizuje także ewentualne próby ingerencji poprzez  rejestrowanie prób rozłączenia nakładki i wodomierza czy przyłożenie magnesu do wodomierza. Przekazuje także informacje o występującym w instalacji wewnętrznej odbiorcy wycieku wody czy wstecznym przepływie wody a poprzez rejestrowanie ciągłego, nieprzerwanego przepływu wody umożliwia uniknięcie przez odbiorcę niepotrzebnej straty wody. Spółka wyraża nadzieję, że  wprowadzenie radiowego systemu odczytu wodomierzy spotka się z uznaniem odbiorców
Serdecznie zachęcamy do obejrzenia schematu systemu radiowego firmy Apator Powogaz. System radiowy firmy Apator Powogaz, zdobył wiele wyróżnień i nagród branżowych.


wdgZWiK Sp. z o.o. zachęca swoich odbiorców do udostępnienia miejsca monterom oraz zapewnienia swobodnego dostępu do wodomierzy, co znacznie skróci czas robót i związane z nimi niedogodności. Wdrożenie elektronicznego systemu odczytu wodomierzy wpłynie znacząco na poprawę komfortu życia odbiorców . Eliminacja błędów podczas spisywania wodomierzy czy brak wizyt inkasentów - to tylko nieliczne z udogodnień.

 

05-827 Grodzisk Mazowiecki
ul.Cegielniana 4

tel. +48 22 724 30 36
fax +48 22 724 11 29
napisz do nas: kliknij

Biuro Obsługi Klienta
pon., czw., pt.: 8.00-15.00
wt.: 10.00-17.30, śr.: 8.00-13.00

btn maps

stan wodomierza

awarie_i_remonty

pwk img