Wykonane przez Zakład Wodociągów i Kanalizacji Sp. z o.o. w Grodzisku Mazowieckim badanie kontrolne jakości wody przeprowadzone po pracach związanych z włączeniem nowego odcinka sieci wodociągowej przez zewnętrzną firmę wykazało nieznaczne pogorszenie jakości wody i stwierdzenie w niej bakterii grupy coli.

W związku z powyższym informujemy, iż woda dostarczana mieszkańcom ulic: Mazowiecka (od skrzyżowania z al. Lipową i al. E. Marylskiego); Korzenna; Partyzantów AK; Gospodarcza; Mirabelki; Gwiezdna; Strzelecka; Leśnej Polanki; Zaciszna; Grochowa; Zielonej; Żabki; Dzwonkowa nadaje się do spożycia i przygotowywania żywności tylko po przegotowaniu.


Jednocześnie informujemy, że Zakład niezwłocznie podjął działania mające na celu usunięcie zanieczyszczeń poprzez dezynfekcję i płukanie sieci celem przywrócenia pełnej jakości wody.

Zakład Wodociągów i Kanalizacji Sp. z o.o. w Grodzisku Mazowieckim informuje, że w dnu 19.10.17 r. zakończył działania polegające na dezynfekcji i płukaniu sieci wodociągowej w rejonie ulic: Mazowiecka (od skrzyżowania z al. Lipową i al. E. Marylskiego); Korzenna; Partyzantów AK; Gospodarcza; Mirabelki; Gwiezdna; Strzelecka; Leśnej Polanki; Zaciszna; Grochowa; Zielonej; Żabki; Dzwonkowa.

W tym też dniu zostały pobrane dwie próbki wody, które nie wykazały obecności bakterii grupy coli. Woda w pełni spełnia wymagania rozporządzenia Ministra Zdrowia z dnia 13.11.15r. w sprawie jakości wody przeznaczonej do spożycia przez ludzi oraz może być używana do picia i przygotowywania żywności bez przegotowania.

 

05-827 Grodzisk Mazowiecki
ul.Cegielniana 4

tel. +48 22 724 30 36
fax +48 22 724 11 29
napisz do nas: kliknij

Biuro Obsługi Klienta
pon., czw., pt.: 8.00-15.00
wt.: 10.00-17.30, śr.: 8.00-13.00

btn maps

stan wodomierza

awarie_i_remonty

pwk img